تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

صرفه جوئي در مصرف برق

  در دنياي كنوني اكثر مصرف كننده هاي انرژي الكتريكي در جهت بهبود كيفيت برق و صرفه جوئي الكتريكي حركت خود را آغاز كرده اند. در اين مقوله كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه سالهاست كه اقدام به اينكار نموده اند.  بنابراين كنترل مناسبي روي انرژي مصرفي كشورشان داشته و بر اساس اطلاعات درست از وضعيت انرژي موجود و مقدار مصرف ميتوانند برنامه ريزي صحيحي براي توليد انرژي در نيروگاهها و منابع خود داشته باشند. 

  با توجه به مطالب بالا، مديران صنايع مختلف كشور با برنامه ريزي بلند مدت را براساس اطلاعات درستي كه بايستي جمع آوري گردد، ميتوانند تلفات بيش از حد و بي مورد را به حداقل برسانند.

  در خصوص كنترل و صرفه جوئي انرژي الكتريكي ميتوان به كاركرد يك سيستم پيشرفته كه با استفاده از منطق فازي و سيستم هوشمند ميتواند در صنايع مختلف تا 15% صرفه جوئي مصرف انرژي الكتريكي را ايجاد نمايد، پرداخت كه در حال حاضر كشورهاي پيشرفته از اين سيستم به وفور استفاده مي نمايند.

  اين سيستم كه توسط شركت PQE در جهان و يك شركت خصوصي ايراني در ايران در حال ارائه خدمات مي باشند، ميتواند كمك بسيار زيادي به صرفه جوئي انرژي و جلوگيري از معيوب شدن تجهيزات و با مزاياي زياد ديگر به صنايع ما بنمايد.

  در مقاله بعدي در مورد سيستم فوق بيشتر بحث خواهيم نمود.

  با تشكر

  نوفلاح

  موبايل: 09123613752

  ايميل: nofallah43@gmail.com

   

   


  این مطلب تا کنون 74 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : انرژي ,سيستم ,جوئي ,صرفه ,مصرف ,الكتريكي ,صرفه جوئي ,انرژي الكتريكي ,جوئي انرژي ,صنايع مختلف ,كشورهاي پيشرفته ,
  صرفه جوئي در مصرف برق

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 28 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر